Ana Sayfa      Bilgi      E-Mail
Corian® Nedir?

Corian® eşsiz doğal mineraller (Aluminyum Hidroksit) ile yüksek performanslı akrilik (Metil Metacrylate) bileşiminden elde edilir. 76cm x 3680cm boyutlarında standart plakalar halinde üretilir. Bu plakalar yetkili imalatçılar tarafından mamül hale getirilir.

Corian® evlerde mutfak ve banyo tezgahı, küvet ve duş duvar kaplaması, eviye ve lavabo olarak; laboratuar, banka, hotel, havalimanı, restorant ve hastahanelerde ise banko ve diğer uygulamalar için en iyi materyal olarak kabul edilmektedir. Diğer tipik uygulamalar içinde masa üstü, servis bankosu, tuvalet bölücüleri, pencere denizliği, kapı eşiği, raf, süpürgelik, asansör içi, salata barı vs. sayılabilir .

Corian® zarafetiyle birlikte üstün performansa sahiptir. Laminat, polyester esaslı ürünler, mermer, granit, seramik gibi bilinen malzemelerin dezavantajlarını göstermez. Corian® ince bir kaplama malzemesi değil masiftir. Sert ve gözeneksiz yüzeyi leke tutmaz, alışılmışın dışında dayanıklı ve günlük temizleme malzemeleriyle bakım kolaylığı vardır. Materyal, masif olduğu için renk ve dokusu bütün yüzey boyunca olduğu gibi materyalin derinliğinde de aynı şekilde devam eder. Kesik , çizik ve sigara yanığı gibi hasarlar kolayca giderilebilir.

    Corian®'ın Özellikleri:
  • Masif ve gözeneksizdir.
  • Hijyendir, yüzeyinde mikrop ve bakteri biriktirmez .
  • Şoka ve çarpmaya karşı mukavimdir, üzerine düşen ağır cisimler zarar veremez.
  • Ahşap gibi işlenebilir ve tamir edilebilir . Ek yerleri belirsizdir.
  • Ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklıdır ve rengi solmaz.
  • Isı ile silindirik formlara dönüştürülebilir.
Corian® yüksek ısı dayanıklılığına (1800)sahiptir. Dah yüksek ısılarda nihale kullanarak tezgahı korumak gerekir. 6 mm plakalar tezgah ve diğer yatay uygulamalarda kullanılmaz. Corian leke tutmaz, ANSI Z 124.3 nolu test kullanılarak Corian 'ın lekelere ve kimyasallara karşı dayanıklılığı ölçülmüştür. Corian yüzeyine iki ayrı yere kimyasal likit damlatılmış daha sonra bunlardan bir tanesinin üstüne cam plaka kapatılmıştır. Böylece birisinin test süresince ıslak kalması sağlanırken , diğeri kurumaya bırakılmıştır. 16 saat sonra söz konusu lekeler Scotchbrite ve Ajax kullanılarak temizlenmiştir.

Orjinal masif yüzey malzemesi Corian®'ın bu güzelliğini muhafaza etmek için çok az bir bakım yeterlidir. Uygun bakım sağlandığı taktirde Corian®, aldığınız ilk günkü güzelliğini koruyacaktır. Fakat kendi kendini temizlemedeği için her materyal gibi alışılmış temizliğini yapmak gerekir. Yiyecek, içecek artıklarını silerek temizleyiniz. Normal durumlarda günlük bakım su, bulaşık sabunu veya amonyak içerikli temizlik malzemeleri kullanılarak sağlanır; yağları ve lekeleri bu malzemelerle kolayca çıkarabilirsiniz. Günlük temizlik malzemeleri sayesinde temiz ve pürüzsüz Corian® yüzeyi dert açmayacak ve daima yeni kalacaktır.